Otopark Bariyer Sistemleri (Tel: 0212 549 2313)
ücretsiz keşif

BLOG

Garaj Kapısı Motoru

Garaj Kapısı Motoru

Garaj kapısı motoru, içerisindeki motor ve kart ünitesi sayesinde , motorun dişliye hareket vermesi sonucu kapıyı hareket ettiren mekanizmalardır .   

Otomatik kapının üzerine gravyer dişli kaynatılarak yada vidalanarak montaj yapılır. Garaj kapısı motorunun üstünde bulunan ana tahrif dişlisi. bu gravyer dişiliyi hareket ettirerek kapıyı açar yada kapar, Otomatik kapının iki ucunda fotosel vardır. Otomatik kapının arasına Araç veya insan girdiğinde , araç ve insanı sıkıştırmamak ve zarar vermemek için kapı kapanmaya ve açılmaya doğru gitmez.kapı açıldıktan sonra kumanda veya başka komutla, veya otomatik kapama sayesinde otomatik olarak geri kapana bilir.. bu işlemi kartın üzerindeki ufak dip vinçler sayesinde basit şekilde ayarlana bilir. Otomatik kapı kapanmaya doğru giderken, fotoselin önünden bir cisim geçtiğinde, kapı geri açılabilir veya olduğu yerde sabit kalır, ya da cisim kayar kapının önünden çıktığında kapı kapanma hareketini tamamlaya bilir. Otomatik kapının üzerinde uyarı niteliğinde flaşör lamba vardır. flaşör lamba kapı hareket esnasında yanıp sönerek, veya döner lamba varsa dönerek, kullanıcıyı uyarır.

 

Garaj kapısı Motoru seçerken, kullanıcı sayısına göre , kapının ağırlı ve uzunluğuna göre Garaj kapısı motoru seçmek gerekmektedir. Yanlış seçilen Otomatik kapı motoru uzun ömürlü olmadığı gibi kullanıcının isteklerini yerine getirmez. Açılma hızı ayarlana bilir Garaj kapısı motorları olduğu gibi Sabit hızlı Garaj kapısı motorlarında vardır.Kullanıcı motor şekerken bu gibi etkenlerinde göz önüne alması gerekmektedir. Eski kapılara Otomatik kapı motoru takarken Bazı kontroller yapmak gerekmektedir. Otomatik kapıyı elle kolayca ileri geri hareket ettirilebilmelidir.Eğer Otomatik kapı kolayca elle hareket etmiyorsa , Otomatik kapının tekerlerine ve rayına bakılmalıdır. Otomatik Kapının tekerleri değiştikten sonra veya ray tamir edildikten sonra yana Garaj kapısı motoru uygun bir yere kaynatılarak yada vidalanarak montaj edilmelidir.

Garaj kapısı motoru için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

BİZE ULAŞIN

İkitelli O.S.B. Demirciler Sitesi F2 Blok No:459 34306 Başakşehir / İSTANBUL

Tel : +90 212 549 23 13 (pbx)

Faxs : +90 212 549 65 67

Mail : info@merkezmuhendislik.com.tr

TOPlist